Kremy z filtrem

Kremy z filtrem posiadają w swoim składzie składniki, które absorbują promieniowanie UVA oraz UVB, dzięki czemu chronią naszą skórę przez niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Dzielą się na 2 grupy: filtry mineralne (fizyczne) oraz filtry organiczne (chemiczne). Filtry organiczne działają na zasadzie reakcji chemicznej, która zamienia promienie słoneczne w nieszkodliwą energię cieplną. Filtry mineralne odbijają lub rozpraszają promienie UV, tworząc na skórze rodzaj bariery. Najczęściej stosowane filtry fizyczne to titanium dioxide, czyli dwutlenek tytanu oraz zinc oxide, czyli tlenek cynku. Stosowanie kremów z filtrem jest niezwykle istotne, ponieważ promienie słoneczne niekorzystnie wpływają na procesy komórkowe biorące udział w produkcji melaniny - co po latach zaniedbań może powodować przebarwienia oraz poszarzały koloryt skóry. Promieniowanie powoduję również utratę elastyczności skóry, czego następstwem będą: poszerzone pory, rogowacenie, suchość naskórka, rozkład naturalnych zapasów witaminy A i C, oraz kwasów tłuszczowych. Na szczęście odpowiednio zabezpieczona skóra może korzystać z dobrego wpływu słońca (przy wyeliminowaniu promieniowania UVA i UVB). Najlepiej stosować filtry SPF 50 oraz SPF 30.

Dlaczego krem z filtrem należy stosować przez cały rok?

Szczególną uwagę należy zwrócić na niekorzystne promieniowanie UVB, na które jesteśmy narażeni przez cały rok nie tylko w słoneczne i ciepłe dni, jego natężenie jest mocne nawet w pochmurne dni. Powoduje wiele niekorzystnych efektów takich jak fotostarzenie, ponieważ fale UVA wnikają głęboko aż do skóry właściwej. Stosowanie kremów z filtrami powinno na stałe zagościć w codziennej rutynie pielęgnacji skóry, dzięki czemu nasza skóra będzie chroniona przed promieniowaniem i będzie mogła korzystać dobroczynnego wpływu słońca na naszą skórę. Kremy z filtrem kojarzymy z tłustymi i ciężkimi formułami, na szczęście na rynku znajdziemy wiele wspaniałych produktów na bazie wody, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego lub białego filtru, dzięki czemu można je stosować pod makijaż.

Dlaczego koreańskie kremy z filtrem SPF PA są skuteczne?

Koreańskie kremy z filtrem oprócz SPF zawierają również faktor PA, który chroni skórę nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale również UVA, który powoduje fotostarzenie skóry.

Koreańska pielęgnacja twarzy - kroki

Krem z filtrem to krok 10 koreańskiej pielęgnacji, jest to ostatni krok w koreańskiej pielęgnacji. Sprawdź również nasze zestawy koreańskich kosmetyków.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sekretu koreańskiej pielęgnacji, sprawdź nasz artykuł na blogu -> https://beautyspot.pl/koreanska-pielegnacja-w-10-krokach

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl